Modułowe Powiększanie Pojemności

Miejsce na dyskusje związane z rozwiązaniami technicznymi silnika JJ2S i czterocylindrowego silnika JJ2S X4

Modułowe Powiększanie Pojemności

Postprzez saracen » Śr lip 01, 2009 9:38 am

Według mnie konstrukcja tego silnika jest genialna. Pragnę poddać dyskusji następujący pomysł:
Załóżmy że mamy jako jednostkę podstawową prezentowany silnik czterocylindrowy o pojemności 500 cm i jest to jeden moduł. Potrzebną nam pojemność 1000 cm użytkownik mógłby osiągną łącząc dwa takie moduły po 500 cm. I dalej 1500 cm 3 moduły itd. Do tego stworzona była by skrzynia biegów z wyjściem na wał kardana, napędowy lub inne. Dawało by to niesamowite możliwość dla mniejszych konstruktorów. Już widzę choppery na takiej konstrukcji.
Myślę że powstanie rynku na takie produkty to kwestia chwili a i konkurencja dla przereklamowanego Harleya byłaby nie mała.
Poza tym wykorzystanie tej koncepcji na rynku lotniczym czy motorowodnym...
Proszę o komentarze :P
saracen
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:14 am

Re: Modułowe Powiększanie Pojemności

Postprzez pablo » Wt gru 01, 2009 12:53 am

Moim zdaniem rozsądniejsze jest zbudowanie większego silnika przy tej samej liczbie cylindrów. Konstrukcja modułowa ma sens w konwencjonalnych silnikach, gdzie jest spory problem drgań i niepłynnej pracy silników 1,2,3,4 i 5 cylindrowych a nawet v6. Ponieważ x4 powinna mieć mniejsze drgania (jak każdy silnik widlasty) i brak przerw w dostawie mocy to nie widzę sensu robienia silnika o większej liczbie cylindrów niż 4, ewentualnie 8. Nawet jeśli nietypowa konstrukcja tłoka pogarsza wchodzenie na obroty to zauważmy, że przy pojemności 1000cc w x4 mamy tylko 250 na każdy cylinder a to wciąż bardzo mało i nie powinno być problemów z obrotami. X4 o pojemności 1000cc z doładowaniem powinna mieć moc silnika 2000-2500cc a to już bardzo dużo nawet jak na samochód. Tak mi się wydaje, pozdrawiam.
pablo
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 12:28 am


Powrót do Technologia silnika JJ2S i JJ2S X4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości

cron