A już myślałem, że to koniec...

Wszystko co myślicie o zaprezentowanym na stronie projekcie motocykla.

A już myślałem, że to koniec...

Postprzez filippo » Wt sty 01, 2008 11:40 pm

Właśnie jestem na etapie pisania magisterki, której Ogólnie pojętym tematem jest polski rynek motocyklowy.
Pisząc o nimi oczywiście nie mogło obejść się bez wzmianki o motocyklach produkowanych w Polsce.

No więc zacząłem:
Sokół, Lech, Zuch, MOJ, CWS...

potem kolejne lata, powojenne:
M06, Gazela, Dudek, Kobuz, Bąk, Lelek, Osa...

W międzyczasie krótkie serie dla sportu i prototypy, które nie ujrzały światła dziennego.

Rok 1985 i... i co dalej...

Nic...? Tak.. zupełnie nic...?

Przypomniałem sobie o Munchu Mammucie. Ok, Ostrów Wielkopolski, co prawda pierwsze dwa nazwiska niemieckie, ale jest i nasz! Pan Konrad Czwordan! No to piszemy! Tylko, że powstało ich chyba zaledwie około 30 zamiast 250. A poza tym znowu nic...

Miałem już załamać ręce i napisać, że nadwiślański kraj już zawsze będzie skazany na importowane jednoślady z Japonii i lipę z Chin gdy nagle...


.. JEST! Jest iskierka nadziei! Jest ten jeden, jedyny! Jednak jest... będzie!

Bardzo się cieszę, że zakończę ten rozdział iskierką nadziei, a nie przygnębiającym aktem zgonu polskiego przemysłu motocyklowego.

Życzę zarówno Panu, jak i całemu zespołowi dużo wiary i zapału w realizacji tego przedsięwzięcia. Życzę Wam również spotkania na tej drodze wielu serdecznych ludzi. Ludzi, którzy nie z chęci zysku, ale z pasji i sentymentu do polskich motocykli będą Wam przychylni.

Mam jednocześnie nadzieję, że wcześniej czy później iskierka nadziei, którą kończę ten rozdział, przeobrazi się w dobry, prawdziwy motocykl, który będzie można spotkać na ulicach polskich miast.

Serdecznie pozdrawiam
Filip
filippo
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt sty 01, 2008 10:16 pm

Postprzez J. Jacek Synakiewicz » Śr sty 02, 2008 12:17 pm

Dziekuję za miłe słowa i życzenia.

Proponuję wejście na stronę pisma "Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie": http://www.konstrukcjeinzynierskie.pl
z ostatnim artykułem na temat motocykla i silnika.

Pozdrawiam

J. Jacek Synakiewicz z zespołem
J. Jacek Synakiewicz
Site Admin
 
Posty: 39
Dołączył(a): Wt sty 23, 2007 11:11 pm
Lokalizacja: Kwidzyn, Polska

Dziękuję

Postprzez filippo » Śr sty 02, 2008 12:57 pm

Witam Pana,

Bardzo dziękuję za podpowiedź, dokładnie tego potrzebowałem.

Już zaczynam uzupełniać tekst o Pana projekcie.

Serdecznie pozdrawiam
Filip
filippo
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt sty 01, 2008 10:16 pm

Re: A już myślałem, że to koniec...

Postprzez wiktor83 » Pt gru 04, 2009 6:50 pm

Możesz jeszcze zerknąć na motocykle WFM (www.wfm.pl)
W temacie Polskich konstrukcji moze Cie tez zaciekawic strona : http://thresher.pl/
wiktor83
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz paź 29, 2009 9:55 pm


Powrót do Motocykl JJ2S X4 500

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron